Untitled Document

Müge Arslan

İnsan Kaynakları Günlüğü
Blog Yazarı

2004'te ODTÜ Ekonomi bölümünden mezun oldu ve Türkiye İş Bankası’nda Eğitim Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında  Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisansını tamamladı.

2008-2015 yılları arasında Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde eğitim, gelişim ve yetenek yönetimi alanlarında yönetici olarak çalıştı. Halen insan kaynakları alanındaki çalışmalarına devam eden Arslan, İnsan Kaynakları Günlüğü'nün blog yazarıdır. 

Bir 4ekip üyesidir.
Twitter: @ikgunlugu
Blog: insankaynaklarigunlugu.com

Profesyonel İşi Gönüllülük ve 4Ekip

İnsan Kaynaklarının değişime ihtiyacı var. Bu fonksiyon hızla evrilmeli, hatta ötekilerin önüne geçmeli.

Yeni bir kavram var: Profesyonel işi gönüllülük. İşte o değişim böyle gerçekleşecek: Hiçbir ticari kaygı olmadan ve birçok insanın gönüllü katkısıyla.
İnsan Kaynakları (İK) alanında hakkıyla bulunduğu yere gelmiş çok sayıda profesyonel var. 4ekip onları harekete geçiriyor, sosyal medya üzerinden organize ediyor ve yeni projeler üretiyor. Gönüllüler; bir kişinin kendi başına asla yapamayacağı işleri  birlikte ve zevkle kotarıyor. Yeni nesil öğrenme araç ve yöntemlerinin kullanıldığı bu çalışmalara isterseniz sosyal öğrenme deyin, isterseniz şirketsiz projeler.

Kesin olan şey şu: İK bilgileri derleniyor, ortak aklın denetiminden geçiyor ve açık kaynak olarak yayılıyor. Çark bir defa dönmeye başladı mı sınırlar ortadan kalkıyor. 4ekip'in yaptığı sadece çarkı döndürecek o ilk kinetik enerjiyi yaratmak.

Graduated from Middle East Technical University Economics Department in 2004 and the same year she began her professional life at İş Bankası Learning & Development unit. She received her MBA degree from Bahçeşehir University in 2009. 

Between 2008 and 2015 she worked at in learning, development and talent management functions of Yapı Kredi Banking Academy. 
She is the writer of award winning blog Human Resources Diary (İnsan Kaynakları Günlüğü) since 2013
.
Müge is a member of 4ekip (Voluntary HR Projects Team).
Twitter: @ikgunlugu
Blog: insankaynaklarigunlugu.com